SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin
Perspektívne trhy pre export podľa výrobkov

Perspektívne trhy pre export podľa výrobkov

Predstavujeme Vám prehľad perspektívnych výrobkov vhodných pre vývoz do jednotlivých krajín sveta. Kombináciou ekonomicko-štatistickej analýzy a praktického prieskumu jednotlivých trhov vytvorilo pre slovenských podnikateľov Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky praktický nástroj, pomocou ktorého je možné identifikovať, v ktorých krajinách je pravdepodobný nevyužitý dopyt po výrobkoch úspešných v slovenskom exporte.

Výrobky uvedené v materiáli sú prevažne uvádzané na štvrtej úrovni colnej klasifikácie (HS4). Pri jednotlivých krajinách je uvádzané, v ktorých komoditách prebieha rast záujmu o výrobky z dovozu a v ktorých by slovenskí výrobcovia mohli získať alebo zlepšiť svoj podiel na trhu. Prihliada sa pri tom aj na konkurencieschopnosť slovenskej výroby v zahraničí a veľkosť, koncentráciu a trend rastu daného trhu.

Materiál je pre Vás dostupný v prehľadnom formáte PDF: Vyhodnotenie perspektívnych exportných komodít v jednotlivých teritóriách sveta a jeho interaktívna verzia s vyhľadávaním podľa krajín a výrobkov sa pripravuje.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.