SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin
Exportné kluby v roku 2017

Exportné kluby v roku 2017

Prvý tohtoročný Exportný klub sa konal  23. 05. 2017 v Bratislave.

Už tretí ročník odborného podujatia s názvom „Exportný klub“ sa konal 23. mája 2017 v Hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave s hlavnou témou „Zvýhodnené úvery na podporu exportu“ s cieľom objasniť princíp schémy obchodnej viazanej pomoci. Ďalšími témami boli najmä:  Poistenie exportných rizík a Bankové produkty na podporu exportu. Odborní hostia -  generálna riaditeľka sekcie medzinárodných vzťahov Ministerstva financií SR - Martina Kobilicová, riaditeľ odboru humanitárnej a rozvojovej pomoci p. Jaroslav Chlebo, Katarína Gašparovská - poverená vedením odboru Globálne transakčné bankovníctvo v Slovenskej sporiteľni, a. s., či zástupcovia z partnerskej organizácie SARIO (Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu) riaditeľ zahraničného odboru p. Tibor Buček a Michal Polgár, informovali exportérov o ďalších možnostiach štátnej podpory v oblasti financovania vývozu tovarov a služieb. Verena Macher-Valduga, riaditeľka odboru zvýhodnených úverov z rakúskej Exportno-úverovej agentúry OeKB (Oesterreichische Kontrollbank AG) prezentovala úspešnosť schémy obchodnej viazanej pomoci v podmienkach Rakúska.

Májového Exportného klubu sa zúčastnilo viac ako 60 odborníkov na export a zástupcov slovenských spoločností, ktoré svoju produkciu exportujú alebo o vývoze ešte len uvažujú.

Dôležitou súčasťou a pridanou hodnotou Exportných klubov sú aj diskusné panely, ktoré sú exportérmi veľmi vítané. Okrem diskutujúcich za EXIMBANKU SR (Silvia Gavorníková - riaditeľka odboru medzinárodných vzťahov, Michal Demák - riaditeľ odboru poistenia neobchodovateľného rizika), sa týchto diskusných panelov aktívne zúčastnili aj viacerí z pozvaných hostí.

Staňte sa členom Exportného klubu aj vy

Pošlite nám e-mail s vašimi kontaktnými údajmi na exportnyklub@eximbanka.sk a my vás budeme pravidelne pozývať na Exportné kluby. Účasť na nich je pre vás, samozrejme, bezplatná

Exportný klub je svojim charakterom, zameraním a stupňom odbornosti určený pre manažérov a zástupcov malých, stredných, ale aj veľkých podnikov exportujúcich, alebo uvažujúcich o možnostiach rozšírenia svojho biznisu za hranice Slovenska.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.