SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

Zástupcovia londýnskej kancelárie čínskej exportno-úverovej agentúry SINOSURE v EXIMBANKE SR

Dátum publikovania: 5.2.2018

V piatok 2. februára 2018 prijala generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky Ing. Monika Kohútová, MBA návštevu z londýnskeho zastúpenia čínskej exportno-úverovej agentúry SINOSURE.

Londýnska kancelária čínskej exportno-úverovej agentúry SINOSURE má vo svojej pôsobnosti krajiny strednej a východnej Európy. Zástupcovia londýnskej kancelárie pán Liu Yanhui a Wu Shaolin navštívili EXIMBANKU SR vôbec po prvýkrát.

EXIMBANKA SR a SINOSURE spolupracujú na pôde Bernskej únie, najväčšej únie poisťovateľov exportných úverov a investícií, ktorá združuje viac ako 85 členov zo 73 krajín. Rovnako tak majú obidve inštitúcie podpísanú Rámcovú dohodu o spolupráci z roku 2004, diskusia preto bolo orientovaná na zintenzívnenie spolupráce a možnosti realizácie podpory spoločných projektov v tretích krajinách, ako aj podpora vzájomnej obchodnej výmeny medzi Slovenskou republikou a Čínou. Identifikácia možných projektov, pri ktorých by vedeli obidve exportno-úverové agentúry spolupracovať bude najbližším krokom pri prehlbovaní vzájomnej spolupráce.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.