SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

Zasadnutie Pražského klubu

Dátum publikovania: 7.2.2022

V dňoch od 8. do 10. februára 2022 sa bude konať Zasadnutie Pražského klubu, ktorý je jedným z výborov Bernskej únie. Po dvoch rokoch, kedy pre pandémiu COVID-19 nebolo možné organizovať osobné stretnutia, sa na zasadnutí zúčastnia aj naši zástupcovia z EXIMBANKY SR. Súčasťou zasadnutia bude viac ako 75 participantov z exportno-úverových agentúr (ECAs) a to najmä z regiónov Blízkeho východu a Európy.

 

Zasadnutie predstavuje potenciál nadviazať nové kontakty pre budúcu spoluprácu, z ktorých môžu benefitovať najmä slovenskí exportéri a zároveň je významnou príležitosťou pre posilnenie vzťahov medzi EXIMBANKOU SR s jej protistranami.

Medzi hlavné témy bude patriť podpora obchodu a inovácií v rámci aktivít ECAs; vývoj finančných a poistných riešení pre inovatívnych exportérov; navrhovanie nových prístupov spolupráce s inovačnými nástrojmi, ale aj metódy merania klimatických dopadov aktivít ECAs a ďalšie témy.

Bernská únia je najväčšie zoskupenie poisťovateľov úverov a investícií na svete. Spolu všetci jej členovia poskytujú bankám, vývozcom a investorom ochranu pred platobným rizikom v hodnote približne 2,5 bilióna USD ročne, čo predstavuje viac ako 13 % celosvetového cezhraničného obchodu.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.