SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

Už po tretí krát sme sa stretli s podnikateľmi v rámci série podujatí Spolu pre Slovensko. Z regiónov do sveta.

Dátum publikovania: 9.10.2018

Generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky Ing. Monika Kohútová, MBA prezentovala v Trenčíne 8. októbra 2018 možnosti podpory slovenských exportérov v rámci ďalšej série podujatí organizovaných prostredníctvom regionálnych klubov Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZV a EZ SR). Podujatia sa konajú pod záštitou štátneho tajomníka MZV a EK Lukáša Parízka.

V minulosti sa tieto podujatia konali v Košiciach či Žiline a sú vítanou formou spojenia podnikateľov s predstaviteľmi rezortu diplomacie a hospodárstva, finančných inštitúcií akou je aj EXIMBANKA SR aj regionálnych združení. Kľúčovou témou týchto podujatí sú možnosti podpory exportných aktivít slovenských podnikateľov. “Prostredníctvom financovania a poistenia exportu sme spoľahlivým parterom slovenských exportérov už viac ako 20 rokov. Za toto obdobie sme podporili export v hodnote 42 mil. eur do 95 krajín sveta.“, uviedla Monika Kohútová.

EXIMBANKA SR podporuje exportérov pri ich vývoze do okrem tradičných exportných teritórií krajín EÚ a OECD aj do rizikových teritórií ako napr. Alžírsko, Egypt, India, Bielorusko, Azerbajdžan, Bangladéš či Filipíny. Slovenským podnikateľským subjektom vie EXIMBANKA SR poskytnúť komplexné riešenie financovania ich exportných aktivít. „Podporujeme všetkých vývozcov bez ohľadu na veľkosť alebo sektor podnikania. Naše produkty sú určené malým, stredným aj veľkým slovenským podnikateľským subjektom zameraným na export.“ uviedla Monika Kohútová.

„Počúvame o podpore malého a stredného podnikania, ale stále nám chýbajú informácie o reálnych možnostiach a praktickej realizáciie. Trenčiansky kraj je historicky silný v strojárstve, elektrotechnike, sklárstve a gumárenstve. Ak chceme pozdvihnúť slovenských výrobcov finálnych produktov, je to možné iba so štátnou pomocou“, hodnotí stretnutie Boris Paulen predseda predstavenstva Trenčianskej regionálnej komory.

S našimi produktmi je export ľahší a bezpečnejší. Podnikateľov vieme podporiť v každej fáze exportu. Máme produkty určené ešte pred uskutočnením samotného vývozu ako napr. predexportné financovanie alebo poistenie pohľadávok z vývozu, vieme podporiť exportérov počas ich exportu napr. prefinancovaním poistených faktúr, ale naša práca končí až peniazmi na Vašom účte. Našou silnou stránkou je, že produkty vieme prispôsobiť požiadavkám klientov takpovediac namieru“, uviedla Monika Kohútová.

„Diskusie v Žiline, Košiciach a Trenčíne potvrdzujú zhodnú skúsenosť v regiónoch – malé a stredné slovenské firmy svoje exportné príbehy iba začínajú a potrebujú  nielen skúsenosti a financie, ale aj odvahu vykročiť touto cestou. Cieľom  projektu Spolu pre Slovensko. Z regiónov do sveta, je spájať príležitosti a možnosti,“ uviedol Lukáš Parízek.  

Podujatia a diskusie sa zúčastnilo viacero predstaviteľov firiem najmä zo segmentu malých a stredných podnikateľov z rôznych odvetví priemyslu. Na podujatí generálna riaditeľka M. Kohútová odprezentovala aj úspešne zrealizované projekty z minulých období, pri ktorých sme pomáhali vývozcom napĺňať  ich exportné ambície na nové zahraničné trhy. Na záver zdôraznila, že EXIMBANKA SR je pripravená podporiť každý životaschopný projekt a zvyšovať konkurencieschopnosť našich exportérov na medzinárodných trhoch.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.