SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

Stretnutie s China Development Bank a čínskou exportno-úverovou agentúrou SINOSURE

Dátum publikovania: 14.11.2018

Vo štvrtok 8. novembra sa uskutočnilo stretnutie generálnej riaditeľky EXIMBANKY SR Moniky Kohútovej s najvyšším predstaviteľom China Development Bank (CDB) pánom Zhaom Huanom a partnerskou organizáciou EXIMBANKY SR SINOSURE, ktorú zastupoval HUANG Zhiqiang, k potenciálnym projektom pre slovenských exportérov.

 

Na stretnutí s CDB boli predmetom rokovania možnosti identifikácie konkrétnych projektov, na ktorých môžu spoločne participovať CDB a EXIMBANKA SR, najmä v rámci iniciatívy hodvábnej cesty a vlakového prepojenia Číny s EU. Slovensko reprezentovala štátna tajomníčka Ministerstva financií SR Dana Meager, zástupcovia EXIMBANKY SR, generálna riaditeľka Monika Kohútová a riaditeľka medzinárodných vzťahov Silvia Gavorníková. Stretnutia sa za čínsku stranu zúčastnili Mr. Zhao Huan, President of the CDB, Mr.Zhang Xuguang, výkonný vice-president CDB, Mr. YU Xinjie: Vice General Manager of CDB Hunan Branch.

V Pekingu sa konalo tiež stretnutie s  partnerskou organizáciou SINOSURE. Diskutovalo sa najmä o možnostiach delenia rizika tzv."Risk sharing" pri spoločných projektoch slovenských a čínskych exportérov v tretích krajinách.

 

Delegáciu EXIMBANKY SR viedla generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky Ing. Monika Kohútová a za Slovenskú republiku sa zúčastnil aj ekonomicky diplomat p. Stanislav Mištík a riaditeľka medzinárodných vzťahov Silvia Gavorníková, za čínsku agentúru SINOSURE viedol rokovanie Mr. HUANG Zhiqiang, Vice President SINOSURE, Ms. HUANG Shan,  generálna raditeľka odboru riadenia rizika, Mr. CHENG Jiamin, zástupca generálneho riaditeľa pre medzinárodné vzťahy.

 

V roku 2004 podpísala EXIMBANKA SR rámcovú dohodu o spolupráci s Čínskou exportnou poisťovacou spoločnosťou SINOSURE (2004). V roku 2010 podpísala EXIMBANKA SR dohodu o spolupráci s inštitúciou The Export Import Bank of China (2010). Účelom podpísania dohody bolo stanoviť rámec spolupráce medzi obidvoma inštitúciami, ktorá sa má zamerať na podporu a stimuláciu vzájomného obchodu medzi SR a Čínou, prípadne na podporu dodávky tovarov a služieb do tretích krajín pri spoločných projektoch.

Vo februári 2018 sa na pôde EXIMBANKY SR konala návšteva predstaviteľov londýnskeho zastúpenia čínskej exportno - poisťovacej spoločnosti SINOSURE, na ktorom sa diskutovalo o rozšírení možností spolupráce a podpory spoločných projektov v tretích krajinách.

EXIMBANKA SR počas svojej činnosti podporila export na dané teritórium v objeme 214,58 mil. EUR.

   

Generálna riaditeľka EXIMBANKY SR s najvyššími predstaviteľmi China Development Bank a SINOSURE

 

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.