SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

Stretli sme sa s podnikateľmi v Košiciach a predstavili sme im možnosti podpory ich exportu

Dátum publikovania: 11.6.2018

Námestník generálneho riaditeľa Michal Kozáčik prezentoval v Košiciach 7. júna 2018 možnosti podpory slovenských exportérov na Klube regionálnej SOPK. Kľúčovou témou boli možnosti podpory exportných aktivít slovenských podnikateľov.

Klub regionálnej SOPK sa konal pod záštitou štátneho tajomníka MZVaEZ SR Lukáša Parízka. Podujatia a diskusie sa zúčastnilo viac ako dvadsať zástupcov firiem od najväčších zamestnávateľov v regióne až po lokálnych potravinárskych producentov. “EXIMBANKA SR má širokú škálu produktov určených na podporu exportu a dlhoročné skúsenosti aj s rizikovejšími teritóriami. Vďaka nám sa podarilo podporiť množstvo podnikateľských zámerov do krajín s vyššou mierou rizika“, uviedol Michal Kozáčik.

Medzi košickými podnikateľmi sa nachádzal aj jeden z našich klientov, ktorý vyzdvihol našu spoluprácu, keďže bez našej podpory by nemohol zrealizovať export do takých teritórií ako napríklad Bangladéš či a Pakistan.

 

 

 „Región východného Slovenska získava na vážnosti v slovenskej ekonomike. Z tradičného oceliarskeho kraja sa v primárnej aj sekundárnej zamestnanosti stala vlajková loď slovenského IT priemyslu. Európska únia vníma tento región ako potenciálny smart región, čiže miesto kde sa môžu kompaktne prepájať vertikálne investícií pre smart riešenia“, uviedol Lukáš Parízek.  

 Stretnutie v Košiciach bolo po Žiline druhým z radu podujatí a diskusií projektu Spolu pre Slovensko. Z regiónov do sveta. Ďalšie podujatia a diskusie Spolu pre Slovensko. Z regiónov do sveta budú v Trenčíne a Banskej Bystrici. 

 

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.