SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

Prečo si exportéri poisťujú svoje vývozné pohľadávky?

Dátum publikovania: 23.9.2020

Aj v tomto období museli mnohí exportéri hľadať nových kupujúcich kvôli zníženiu dopytu od svojich overených odberateľov. Či už ide o overených odberateľov zasiahnutých dopadmi pandémie, alebo o nových odberateľov, ktorých exportéri oslovili v snahe rozšíriť svoje portfólio, riziko plynúce z neschopnosti odberateľa zaplatiť pohľadávky je väčšie ako v minulosti. Krátkodobé poistenie exportérovi umožní poskytnúť zahraničnému kupujúcemu odklad splatnosti až do dvoch rokov a zároveň preniesť riziko nezaplatenia pohľadávky na EXIMBANKU SR. Poistené pohľadávky môžu slúžiť aj ako súčasť zabezpečenia úverov, či už pri predexportnom financovaní, alebo tradične pri faktoringu.

Prečo by exportéri mali využiť poistenie vývozných pohľadávok od EXIMBANKY SR?

1. EXIMBANKA SR má vlastné limity určené len slovenským firmám, preto sa jej tak nedotklo krátenie, alebo rušenie limitov ako v komerčných poisťovniach.

2. Nepožaduje celoobratové poistenie a nemá preto podmienku poistenia celého exportného portfólia.

3. Posudzuje každého zahraničného odberateľa individuálne a nemá plošné sektorové  alebo segmentové obmedzenia.

4. Limity je možné spravovať prostredníctvom elektronického infoportálu EXIMBANKY SR z pohodlia kancelárie alebo domova.

 

EXIMBANKA SR eviduje omeškané platby už z viacerých krajín sveta a preto odporúčame našim exportérom svoje pohľadávky poistiť a znížiť tak riziko nezaplatenia zo strany ich zahraničných odberateľov. Úlohou EXIMBANKY SR, ako štátnej exportno-úverovej agentúry, je taká podpora slovenských exportérov, ktorá dopĺňa ponuku komerčných bánk a poisťovní, aby  podporovala slovenský export do krajín a sektorov, kde komerčné inštitúcie neprejavujú záujem vstúpiť. Vďaka širokému portfóliu produktov, ako aj spolupráci s komerčnými inštitúciami, vieme slovenským exportérom vyjsť maximálne v ústrety a prispôsobiť im produkty financovania a poistenia exportu na mieru.

Kontaktujte našich obchodných zástupcov a poistite si svoje exportné pohľadávky:
poistenie@eximbanka.sk, +421/2/59 398 819

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.