SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

Na veľtrhu v Číne sa prezentovali slovenskí exportéri

Dátum publikovania: 14.11.2018

Generálna riaditeľka EXIMBANKY SR Ing. Monika Kohútová sa v rámci delegácie štátnej tajomníčky Ministerstva financií SR Dany Meager zúčastnila prezentácie slovenských spoločností na historicky prvom veľtrhu China International Import Expo v National Exhibition and Convention Center Shanghai, ktorý sa konal 5.-10. novembra 2018.

Podujatia tohto typu sú významnou platformou na nadviazanie spolupráce so zahraničnými odberateľmi. Taktiež umožňuje krajinám a regiónom na celom svete posilňovať hospodársku spoluprácu a podporovať medzinárodný obchod. Slovensko sa prezentovalo aj prostredníctvom úspešných firiem ako napríklad slovenskej spoločnosti DRON, ktorá má špeciálnu technológiu na recykláciu opotrebovaných pneumatík. Súčasťou prezentácie Slovenska bol aj unikátny slovenský pro­to­typ lie­ta­jú­ceho auta alebo po­zem­ného lie­tadla – Aero­mo­bil.

   

V utorok 6. novembra 2018 generálna riaditeľka EXIMBANKY SR Ing. Monika Kohútová prezentovala na špeciálnom seminári pre čínskych dopravcov, logistické spoločnosti a potenciálnych investorov možnosť spolupráce s EXIMBANKOU SR. Účastníci semináru majú záujem využiť Hodvábnu cestu. Na seminári vystúpila taktiež štátna tajomníčka Ministerstva financií SR a splnomocnenkyňa vlády pre novú Hodvábnu cestu Danou Meager, ktorá oboznámila prítomných s novinkami a perspektívami projektu One Belt One Road. Generálny konzulát v Šanghaji deklaroval pripravenosť pomôcť podporiť tieto zámery.

   

 

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.