SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

Memorandum o porozumení s jordánskou exportno-úverovou agentúrou Jordan Loan Guarantee Corporation

Dátum publikovania: 10.5.2018

Na 27. výročnom stretnutí EBRD, ktoré sa konalo 9. – 10. 5. 2018 bolo podpísané Memorandum o porozumení medzi EXIMBANKOU SR a jordánskou exportno-úverovou agentúrou Jordan Loan Guarantee Corporation (JLGC).

 

V súvislosti so snahou Slovenskej republiky o prehlbovanie spolupráce a vzájomných obchodných vzťahov s perspektívnymi rozvojovými teritóriami, bolo podpísané Memorandum o porozumení medzi  EXIMBANKOU SR a Jordan Loan Guarantee Corporation (JLGC). Memorandum podpísala generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky EXIMBANKY SR Monika Kohútová a zástupca generálneho riaditeľa JLGC pán Abdelsalam Al Nusair. Podpis memoranda sa uskutočnil počas výročnej konferencie EBRD v Jordánsku na ktorej sa zúčastnila taktiež misia vedená ministrom financií P. Kažimírom.

 

Jordan Loan Guarantee Corporation (JLGC), štátna exportno – úverová agentúra Jordánskeho kráľovstva, je členom nadnárodnej Islamskej spoločnosti pre spoluprácu v oblasti investícií a exportných úverov (ICIEC) a je parterom EXIMBANKY SR na multilaterálnej pôde Pražského klubu Bernskej únie poisťovateľov úverov a investícii. Napriek tomu spolupráca medzi inštitúciami na bilaterálnej úrovni doposiaľ nebola zmluvne formalizovaná.

Jordánske kráľovstvo má vzhľadom na svoju strategickú polohu, politickú, ideologickú a náboženskú proximitu s kľúčovými regionálnymi hráčmi a značnú mieru angažovanosti v rámci procesu mierovej stabilizácie blízkovýchodného regiónu potenciál aj pre ďalšiu intenzifikáciu obchodnej spolupráce so Slovenskou republikou. V rámci kategorizácie krajín do rizikových skupín podľa OECD je Jordánsko zaradené do skupiny 5, disponuje ratingom na úrovni B1 so stabilným výhľadom od agentúry Moody's a je predbežne akceptovaná pre produkty podpory exportu v rámci portfólia EXIMBANKY SR.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.