SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

EXIMBANKA SR prezentovala podporu malých a stredných podnikov na SME Specialist meeting

Dátum publikovania: 19.6.2018

Od 6. do 8. júna 2018 sa v slovinskej Ljubljane konal SME specialist meeting a EXIMBANKA SR bola taktiež pri tom. Prostredníctvom svojich zástupcov sme prezentovali a diskutovali s ďalšími členmi Bernskej únie možnosti podpory exportu pre malé a stredné podniky (SME).

Stretnutie bolo realizované v rámci aktivít SME Specialist Working Group, ktorá sa stretáva od roku 2013. Viacero krajín a ich exportných agentúr prezentovalo konkrétne spôsoby ich spolupráce so segmentom SME, špecifické produkty pre segment, efektívnu marketingovú podporu a moderné technologické platformy na komunikáciu s klientmi.

zástupcovia EXIMBANKY SR (sprava) - Ing. Marian Burian, Ing. Barbora Kudzejová, Mgr. Martin Andráši

Bernská únia bola založená v roku 1934 a je vedúcou organizáciou na poli úverového poistenia. V súčasnosti má 83 členov vrátane exportno – úverových inštitúcií (ECAs). Zástupcovia exportno-úverových agentúr taktiež diskutovali o budúcnosti týchto inštitúcií v téme „Ako budú vyzerať ECAs o 10 rokov“. Dôležitá je modernizácia systémov, dôraz na komunikáciu s klientmi, rozvíjanie spoluprác a mnohé ďalšie. Na tieto „výzvy 21.storočia“ je potrebné reagovať už dnes a aktívne sa pripravovať na modernú formu podpory exportu.  Najmä pre segment SME je dostupnosť a atraktívnosť služieb ECAs veľmi dôležité kritérium.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.