SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

EXIMBANKA SR poistila export do Bieloruska za viac ako 150 miliónov €

Dátum publikovania: 12.6.2018

Generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky EXIMBANKY SR Ing. Monika Kohútová a námestník generálnej riaditeľky a člen Rady banky JUDr. Marek Melišek sa od 28. - 30. mája stretli s predstaviteľmi Belarusbank, Eximgarant of Belarus, Belagroprombank a Development Bank of the Republic of Belarus k aktuálnym, rozpracovaným a potenciálnym exportným prípadom. Klienti EXIMBANKY SR využívajú pri exporte na bieloruský trh najmä poistné produkty a tak sme počas svojej činnosti poistili export do Bieloruska v objeme viac ako 150 mil. eur.

V Minsku sa stretli predstavitelia EXIMBANKY SR aj s predstaviteľmi Belarusbank, aby prediskutovali ďalšie možnosti posilnenia našej spolupráce. Obe inštitúcie rokovali o perspektívach spolupráce v aktuálne rozpracovaných a budúcich obchodných prípadoch. Predseda predstavenstva Belarusbank Alexander Polivko: "Sme otvorení spolupráci a sme pripravení diskutovať o všetkých ideách a iniciatívach, ktoré môžu byť užitočné a môžu byť prospešné pre Bielorusko aj Slovensko. Máme záujem o vymieňanie si obchodných kontaktov. "

EXIMBANKA SR má so štátnou exportno-úverovou agentúrou EXIMGARANT Belarus dlhodobo nadštandardné vzťahy v rámci spolupráce na bilaterálnej úrovni. V roku 2008 naše inštitúcie podpísali Dohodu o spolupráci a v roku 2015 aj zaisťovateľskú zmluvu, ktorá upravuje postupy pri zdieľaní rizika v spoločných projektoch.

V dňoch 30.5. - 2.6.2018 sa taktiež konalo podujatie „Slovenské dni v Grodne“ a podnikateľská misia, ktoré zabezpečovalo Veľvyslanectvo SR v Bieloruskej republike v spolupráci s SOPK Žilina a Bieloruská obchodná a priemyselná komora Grodno. Generálna riaditeľka EXIMBANKY SR v rámci „biznis panelu“ prezentovala naše možnosti podpory pre podnikateľov zo slovenskej aj bieloruskej strany. Podnikatelia oboch krajín boli vybraní na základe odvetví, aby nadviazali potrebné obchodné kontakty a vzťahy. Zastúpené boli najmä firmy z oblasti energetiky, farmaceutického priemyslu, informačných technológií či výroby a spracovania potravín. Cieľom podnikateľskej misie je poskytnúť podnikateľom, zástupcom firiem a živnostníkom možnosť rokovaní s potenciálnymi partnermi predovšetkým z priemyselných miest západnej časti Bieloruska.

Slovenská delegácia počas podujatia v zložení (sprava): Veľvyslanec SR v Bieloruskej republike J. Migaš, Generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky EXIMBANKY SR Ing. Monika Kohútová, ekonomický diplomat M. Mitrík a námestník generálnej riaditeľky a člen Rady banky JUDr. Marek Melišek

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.