SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

EXIMBANKA SR podporila export do Gruzínska v hodnote takmer 12 miliónov eur

Dátum publikovania: 26.10.2018

Generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky EXIMBANKY SR Ing. Monika Kohútová a námestník JUDr. Marek Melišek absolvovali v Gruzínsku sériu obchodných stretnutí, ktoré majú posilniť ekonomickú spoluprácu a najmä pomôcť našim exportérom pri ich ďalšom prieniku na tento perspektívny trh.

V Tbilisi sa 24. októbra uskutočnili stretnutia s gruzínskym ministrom financií p. Ivanom Mačavarianim, s predsedom parlamentu Tbilisi p. Giorgim Tkemaladzem, s gruzínskym ministrom hospodárstva p. Giorgim Kobuliaom a ďalšími významnými štátnymi predstaviteľmi. Ministri vyjadrili podporu EXIMBANKE SR a jej klientom, ktorí chcú exportovať do Gruzínska. Stretnutí sa zúčastnili aj veľvyslanec SR v Gruzínsku p. Pavel Vizdal a  honorárny konzul Gruzínska na Slovensku a podnikateľ p. Nodari Giorgadze.

Ďalšie obchodné rokovania prebehli aj v Adžárskej autonómnej republike, kde sa predstavitelia EXIMBANKY SR  stretli s ministrom ekonomiky a financií gruzínskej autonómnej republiky p. Jabom Putkaradzem. Diskutovali o investičnom a ekonomickom prostredí pre slovenských exportérov, ako aj o možnostiach podpory nových projektov zo strany EXIMBANKY SR, ktoré majú predpoklad úspešnej realizácie v budúcnosti.

EXIMBANKA SR počas svojej činnosti podporila export do Gruzínska v hodnote takmer 12 miliónov eur. Gruzínsko je podľa medzinárodných pravidiel oprávnené prijímať zvýhodnené vývozné úvery.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.