SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

EXIMBANKA SR na stretnutí s podnikateľmi v rámci projektu „Spolu pre Slovensko. Z regiónov do sveta”.

Dátum publikovania: 12.4.2018

Klub Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory v Žiline (SOPK) a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) zorganizovali stretnutie s podnikateľmi v rámci projektu „Spolu pre Slovensko. Z regiónov do sveta”. Na tomto odbornom stretnutí samozrejme nechýbala ani EXIMBANKA SR. Michal Kozáčik, námestník generálneho riaditeľa divízie poistných a bankových obchodov EXIMBANKY SR, predstavil prítomným podnikateľom možnosti podpory exportu, financovania či poistenia pre slovenské firmy.

Podujatie sa konalo pod záštitou štátneho tajomníka MZVaEZ SR Lukáša Parízka, pričom kľúčovou témou bol potenciál a možnosti exportných aktivít slovenských podnikateľov. Štátny tajomník MZVaEZ SR vidí úlohu ekonomickej diplomacie vo vyhľadávaní príležitostí a v podpore pre slovenských podnikateľov.

Na podujatí boli zastúpené viaceré štátne inštitúcie – MZVaEZ, SOPK, SARIO, ktoré prezentovali možnosti štátnej podpory a financovania exportu pre slovenské firmy. Príklady úspešnej praxe na zahraničných trhoch uviedol Ľudovít Černák, predseda predstavenstva Sitno holding a.s.

Stretnutie v Žiline bolo prvým z radu diskusií zástupcov finančných inštitúcií a rezortov, regionálnych komôr a podnikateľov.  Tieto stretnutia s firmami v slovenských regiónoch majú za cieľ identifikovať reálne potreby malých a stredných podnikateľov a hľadať cesty ako ich naplniť.  Ďalšie podujatia sa pripravujú v Košiciach a Banskej Bystrici. 

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.