SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

EXIMBANKA SR na pracovnej návšteve v Ománe a na Srí Lanke

Dátum publikovania: 9.4.2018

EXIMBANKA SR sa zúčastnila oficiálnej pracovnej návštevy podpredsedu vlády a ministra financií Slovenskej republiky Petra Kažimíra spojenej s obchodnou misiou slovenských podnikateľov. Cieľom stretnutia bola podpora slovenských exportérov, ktorý v týchto teritóriách rozvíjajú svoje obchodné aktivity. Podnikateľskú sféru zastupovalo viac ako 20 spoločností z rôznych oblastí hospodárstva, ktoré v oboch krajinách absolvovali sériu bilaterálnych rokovaní s miestnymi firmami.

Počas návštevy Srí Lanky sa Barbora Kudzejová z odboru poistenia neobchodovateľného rizika EXIMBANKY SR stretla aj s generálnym manažérom Sri Lanka Export Credit Insurance Corporation (SLECIC), pánom Dilrukom Ranasinghe. SLECIC je partnerskou exportno-úverovou agentúrou, s ktorou EXIMBANKA SR aktívne spolupracuje na pôde Bernskej únie. Agentúry spolu v roku 2015 taktiež podpísali Memorandum o porozumení.

V Ománe, ako aj na Srí Lanke, sa poskytuje veľký priestor pre slovenské firmy. Ománsky sultanát chce v najbližších rokoch rozvíjať najmä rybolov, turizmus, logistiku, oblasť potravinárstva a malé a stredne podnikanie. K hlavným pilierom Srí Lanskej ekonomiky patrí najmä služby a turizmus, poľnohospodárstvo (najmä pestovanie čaju) a priemysel gumových výrobkov. Srí Lanka patrí medzi krajiny, ktoré sú oprávneným prijímateľom zvýhodnených úverov, ktoré môžu využiť slovenskí exportéri prostredníctvom EXIMBANKY SR.

EXIMBANKA SR dokáže minimalizovať exportné riziká aj pomocou svojich ďalších poistných produktov ako napríklad Poistením vývozných odberateľských úverov proti komerčným a politickým rizikám.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.