SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

EXIMBANKA SR na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne

Dátum publikovania: 3.10.2018

Od 1. do 5. októbra nás nájdete na najvýznamnejšom priemyselnom veľtrhu v strednej Európe, na Medzinárodnom strojárenskom veľtrhu v Brne v dvoch expozíciách. V Národnom stánku Slovenskej republiky (v Pavilóne PAV A1 / 030), a  v Exportom dome (voľná plocha K – Exportní dům). Na oboch prezentačných miestach Vám naši odborníci na export radi poradia a poskytnú informácie súvisiace s Vaším exportom.

Prvý deň sa konala tlačová konferencia k otvoreniu Exportného domu, na ktorej generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky Ing. Monika Kohútová, MBA poďakovala za možnosť prezentovať EXIMBANKU SR na tomto podujatí. Tlačová konferencia sa niesla v duchu spolupráce medzi našimi dvoma krajinami a zúčastnili sa na nej aj poprední českí predstavitelia vlády - Andrej Babiš (predseda vlády ČR), Marta Nováková (ministerka priemyslu a obchodu ČR), Klára Dostálová (ministerka pre miestny rozvoj ČR), Martin Tlapa (námestník ministra zahraničných vecí ČR), Pavol Sýkorčin (generálny tajomník, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR), Vladimír Dlouhý (prezident Hospodárskej komory ČR), Jan Procházka (predseda predstavenstva EGAP) a Jaroslav Výborný (predseda predstavenstva ČEB).

MSV tlacova konferencia Exportny dom.jpg

MSV tlacova konferencia Exportny dom

V prvom dni sa konalo aj otvorenie Národného stánku Slovenskej republiky ako partnerskej krajiny tohtoročného veľtrhu MSV Brno 2018.

Účasť Slovenskej republiky  na MSV Brno 2018 má tento rok aj symbolický význam v podobe pripomenutia si 100. výročia vzniku Československa a 25. výročia vzniku SR. Pri tejto príležitosti je súčasťou národnej expozície aj výstava najslávnejších slovenských a českých priemyselných výrobkov s názvom 100 príbehov priemyselných legiend - “100 STORIES – Czechoslovak Industrial Legends“. 

MSV otvorenie narodny stanok

Druhý deň pokračoval v téme spolupráce medzi Českom a Slovenskom počas Semináru Made in Czechoslovakia - Ako funguje export do krajín tretieho sveta. Generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky EXIMBANKY SR Ing. Monika Kohútová, MBA prezentovala formy spolupráce s Českou republikou. Ako štátna inštitúcia na podporu exportu pri exporte do tretích krajín EXIMBANKA SR aktívne spolupracuje aj s českými exportno-úverovými agentúrami EGAP a ČEB a to najmä aktívnym zaistením národnej časti vývozu pri spoločných projektoch. S EGAPom (Exportní garanční a zajišťovací společnost) spolupracujeme dlhodobo a od roku 2002 máme podpísanú zaisťovateľskú zmluvu.  S ČEB (Česká exportní banka) sme v roku 2014 rozšírenie o spoluprácu pri exporte z oboch krajín pri spoločných exportných projektoch v tretích krajinách = koncept „MADE in CZECHOSLOVAKIA“.
Výsledkom takejto dlhodobej a nadštandardnej spolupráce bola aj spoločná podpora projektu výstavby infraštruktúry na medzinárodnom letisku v Baku a dodávka súvisiacej techniky - Poistenie EGAP a zaistenie EXIMBANKA SR.  Obchod bol ocenený renomovaným časopisom Global Trade Review ako „Najlepší obchod roku 2010“.

MSV Made in CzechoslovakiaMSV Made in Czechoslovakia

Navštívte nás už dnes, pre každého návštevníka, ktorý si dohodne stretnutie  máme pripravenú odbornú publikáciu Manuál slovenského exportéra.

MSV 2018 Exportny domMSV 2018 narodny stanok

MSV 2018 narodny stanok

Medzinárodný strojársky veľtrh (MSV) v Brne je významným a obľúbeným odborným podujatím. Každoročná účasť na tomto veľtrhu je viac ako 1 600 vystavovateľov a 80 000 návštevníkov. Súčasťou veľtrhu je sprievodný program vrátane odborných konferencií, seminárov a workshopov na aktuálne technické, obchodné a ekonomické témy.

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.