SKDomov ENHome RUдома     facebook linkedin

10. zasadnutie zmiešanej slovensko-indickej komisie pre hospodársku a obchodnú spoluprácu a podnikateľská misia do Indie

Dátum publikovania: 15.2.2019

V stredu 13. februára 2019 sa uskutočnilo 10. zasadnutie Zmiešanej komisie pre ekonomickú a obchodnú spoluprácu medzi Slovenskou republikou a Indiou. EXIMBANKU SR zastupovala generálna riaditeľka Monika Kohútová, námestník generálnej riaditeľky pre poistenie a bankové obchody Michal Kozáčik a riaditeľka medzinárodných vzťahov Silvia Gavorníková.

Na zasadnutí sa definovali kroky pre ďalší rozvoj obchodu a investícií medzi SR a Indiou a vzájomnej spolupráce aj v sektore bankovníctva, poľnohospodárstva, vodného hospodárstva, železníc, chemického priemyslu a malých a stredných podnikov.

Slovenskú delegáciu viedol štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR V. Ferencz, rokovaní sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva financií SR R. Kuruc.

Počas 10. Medzivládnej komisie v Indii sa konalo aj podnikateľské fórum a B2B rokovania slovenských a indických spoločností. Slovenské spoločnosti sa tak mohli nadviazať obchodné kontakty a spoznať možnosti exportu svojich výrobkov či služieb do Indie. Súčasne EXIMBANKA SR uspela v nadviazaní kontaktov so štátnou bankou Indie, s ktorou bude môcť rokovať o akceptácii vývozných záruk za tovary a služby slovenských exportérov smerujúcich do Indie.

Rokovania medzi slovenskými a indickými ministerstvami a podnikateľmi potvrdili záujem a ambíciu oboch strán využiť potenciál a vytvárať podmienky pre ďalší rast obchodnej výmeny a investícií medzi SR a Indiou s dôrazom na investície s vysokou pridanou hodnotou.  Partneri sa dohodli na každoročných rokovaniach, 11. zasadnutie Zmiešanej komisie sa uskutoční v r. 2020 na Slovensku. 

 

Copyright @ 2016 EXIMBANKA SR | Všetky práva vyhradené
Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.